2-daagse cursus Systemisch werk bij Rouw en Verlies

Zonnevlecht Opleidingen Online Pauline Trum

Systemisch werk bij Rouw en Verlies

Rouw en verlies raken niet alleen het individu, maar het hele familiesysteem. Onverwerkt verlies kan generaties lang doorwerken en zich uiten in klachten, blokkades of terugkerende patronen.

In deze 2-daagse cursus systemisch werken bij rouw en verlies leer je hoe je rouwprocessen systemisch kunt begeleiden, zodat verlies een plek krijgt en heling mogelijk wordt — voor de cliënt én het systeem.

Voor wie is deze cursus systemisch werken bij rouw en verlies geschikt?

Deze cursus is geschikt voor professionals die werken met rouw, verlies en emotionele verwerking, zoals:

  • therapeuten en psychologen

  • trauma coaches en rouwbegeleiders

  • systemisch coaches en opstellers

  • lichaamsgericht coaches en therapeuten

  • counselors en hulpverleners in de complementaire zorg

Wat leer je in de cursus Systemisch Werk bij Rouw en Verlies?

  • De basisprincipes van systemisch werk bij rouw

  • Hoe verlies doorwerkt in familiesystemen en generaties

  • Systemische rouwverwerking bij overlijden, scheiding, ziekte en ander verlies

  • Werken met familieopstellingen, tafelopstellingen en vloerankers

  • Het inzetten van rituelen en symboliek bij rouw en afscheid

  • Veiligheid creëren bij intensieve rouwprocessen

Wat kun je na de cursus?

Na afloop van deze cursus ben je in staat om rouw en verlies systemisch te begeleiden. Je herkent waar rouw vastzit in het systeem en kunt met opstellingen, rituelen en systemisch inzicht ruimte creëren voor verwerking, rust en integratie.

👉 Schrijf je in voor de 2-daagse cursus Systemisch Werk bij Rouw en Verlies

Reacties cursisten

De 2-daagse cursus systemisch werken bij rouw en verlies bij Zonnevlecht Opleidingen heeft mijn werk als therapeut enorm verrijkt. Corrie legt de systemische dynamieken van rouw helder uit en leert effectieve technieken zoals familieopstellingen en tafelopstellingen. Ik kan nu veel dieper werken met mijn cliënten en ze beter begeleiden in hun rouwproces. Een waardevolle cursus voor elke therapeut of coach die met rouwverwerking werkt!

Pauline Trum Zonnevlecht Opleidingen
Lisa J., therapeut

De cursus systemisch werken bij rouw en verlies bij Zonnevlecht Opleidingen heeft mijn inzichten in rouwverwerking verdiept. Dankzij de praktische tools en familieopstellingen kan ik nu effectiever werken met cliënten die rouwen. Corrie brengt de stof op een heldere en krachtige manier over. Deze cursus is een absolute aanrader voor iedere therapeut of coach die zich verder wil ontwikkelen in het begeleiden van rouwprocessen.

Pauline Trum Zonnevlecht Opleidingen
Mark R., coach 

De cursus systemisch werken bij rouw en verlies bij Zonnevlecht Opleidingen heeft mijn aanpak als therapeut enorm verrijkt. De combinatie van theorie en praktijk helpt me om rouw op een dieper niveau te begrijpen en te begeleiden. De technieken zoals familieopstellingen bieden krachtige inzichten. Corrie is een inspirerende en deskundige trainer. Deze cursus is een must voor iedereen die met rouwverwerking werkt!

Pauline Trum Zonnevlecht Opleidingen
Eva M., therapeut
Zonnevlecht Opleidingen Online Pauline Trum

Cursuskosten € 345,- (vrij van btw)

Voor wie is deze cursus?

  • therapeuten en psychologen

  • trauma coaches en rouwbegeleiders

  • systemisch coaches en opstellers

  • lichaamsgericht coaches en therapeuten

  • counselors en hulpverleners in de complementaire zorg

Wanneer verlies een plek krijgt, ontstaat er ruimte voor leven.

Zonnevlecht Opleidingen Corrie van der Bruggen

Corrie van der Bruggen

Corrie van der Bruggen heeft ruim 25 jaar ervaring in het werken met mensen. Na een lange periode in de zorg voor mensen met een verstandelijke beperking verdiepte zij zich in lichaamsgericht en systemisch werken. In 2003 rondde zij de vierjarige HBO-opleiding tot massagetherapeut af en volgde zij diverse aanvullende opleidingen, waaronder systemisch werk en begeleiding bij rouw en verlies.

In 2004 startte zij haar praktijk Fontaine, voor massagetherapie, bewustwording en coaching, gevestigd in Nijmegen. Daarnaast begeleidt zij cliënten met trauma en geeft zij met veel toewijding les bij Zonnevlecht Opleidingen. Het delen van haar kennis en ervaring ziet Corrie als een passie en een waardevolle manier om anderen te ondersteunen in hun professionele en persoonlijke ontwikkeling.

Cursus details

Pauline Trum Zonnevlecht Opleidingen

Soort studie

Groepstraining

Pauline Trum Zonnevlecht Opleidingen

Studie uren en kosten

22 studie uren.
Cursuskosten € 345,- waarvan
€ 50,- inschrijfkosten.

Pauline Trum Zonnevlecht Opleidingen

Niveau

MBO+/HBO

Pauline Trum Zonnevlecht Opleidingen

Accreditatie

CAT vergoedbaar, BATC | VIV | VBAG | VVET  |NVST |NMTN
KTNO nummer K12082
ECTS 1 | GRO 44 SBU

Pauline Trum Zonnevlecht Opleidingen

Certificaat

Certificaat van deelname bij een aanwezigheid van 100%

Pauline Trum Zonnevlecht Opleidingen

Lestijden en locatie

Zonnevlecht Opleidingen
Wijk en Aalburg
10.00 tot 16.00 uur

Startdatum 27 maart 2026

1 plaats

vrijdag 27 maart 2026

vrijdag 10 april 2026

Lestijden van 10.00 tot 16.00 uur


Aanmelden?

Klik op aanmelden
Na ontvangst van je inschrijving zenden wij zo snel mogelijk de bevestigingsbrief per e-mail naar je toe.

Wij wensen je een leerzame cursus toe bij Zonnevlecht Opleidingen.